Analiz Talepleri


Deklarasyon Numunesi laboratuara gönderildikten sonra müşteri tarafından özellikle istenilen bir analiz yok ise analiz türü İZAYDAŞ laboratuvarı tarafından belirlenir.

Numune İZAYDAŞ laboratuvarına ulaştıktan sonra deklarasyon numuneleri  7 gün, ücretli analiz numuneleri ise 10 gün  içinde (raporlama süresine numunenin geldiği gün dahil değildir) raporlanır.  Ancak laboratuvar kapsamı dışında bir analiz veya cihaz arızası gibi durumlar söz konusu olduğunda analiz akredite bir taşeron laboratuvara  yaptırıldığından raporlama süresi 45 gündür. Belirtilen sürelerde aşım olduğu taktirde tarafınıza sözlü olarak bilgi verilecektir.

Deklarasyon numuneleri  1 yıl, atık kabul ve ücretli analizlere ait numuneler ise 3 ay süre ile laboratuarımızda saklanır.

İZAYDAŞ laboratuarının göndermiş olduğu analiz raporlarına itiraz etme süresi 15 gündür. Daha sonraki itirazlar kabul edilmeyecektir.

Yapılan analiz sonucuna itiraz edildiğinde, analiz sonuçlarında herhangi bir değişiklik olmadığı taktirde analiz bedeli tarafınıza fatura edilecektir.