DURHASAN SAKİNLERİ İZAYDAŞI GEZDİÜlkemizin lider atık bertaraf tesisi olan İZAYDAŞ olarak sanayici ve öğrencilerin yanı sıra çevreye duyarlı vatandaşlarımızı da tesislerimizde ağırlamaya devam ediyoruz.

Bu defa tesisimizde yakın yerleşim yerlerinden olan Durhasan Köyü sakinlerini misafir ettik.
40 kişiden oluşan grubun liderliğini çevreye olan duyarlılığı ile bilinen Durhasan Camii İmamı Aziz Ekşi üstlendi.

Yönetim Sistemleri Şefimiz Onur Uludağ kapsamlı bir sunum yaparak konuklarımızı İZAYDAŞın çalışmaları hakkında bilgilendirdi.

Sunum sonrası yapılan teknik gezi ile prosesi yerinde inceleme fırsatı bulan konuklarımız böylesine profesyonel ve entegre çalışan bir tesis ile karşılaşmalarından dolayı duydukları memnuniyeti belirttiler.
Büyük çoğunluğu tarım ve hayvancılık ile geçimlerini sağlayan köy sakinleri, İZAYDAŞın doğaya ve çevreye zarar vermeden atıkları nasıl bertaraf ettiğini, zaman zaman kamuoyunda çıkan spekülatif haberlerin gerçekleri yansıtmadığını yapılan sunum ve teknik gezi ile daha iyi anladılar.
Sonrasında Genel Müdürümüz Muhammet Saraç ile öğle yemeğinde bir araya gelen misafirlerimiz Saraç ile bir süre sohbet ettiler.

Kendilerinin yıllardır ihmal edildiğini ancak bu dönemde güçlü bir gönül bağı kurulduğunu ifade eden Durhasan sakinleri gösterilen ilgiden ve misafirperverlikten dolayı Muhammet Saraça teşekkür etti. Köy sakinleri ayrıca İZAYDAŞı daha yakından tanımalarına vesile oldukları için Saraça ve yönetimine minnettar olduklarını belirttiler.

Genel Müdürümüz Muhammet Saraç ise; İZAYDAŞın çevre ve insan sağlığı açısından herhangi bir risk taşımadan çalıştığını, amaçlarının sadece atık bertarafı değil sosyal sorumluluk kapsamında yakın yerleşim birimlerinden başlayarak kalıcı bir çevre bilinci de aşılamak olduğunu söyledi. Ziyaret birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 

 

 


Haber Resimleri                    Diğer Haberler

 • İZAYDAŞ ailesi bayramlaştı

  İZAYDAŞ ailesi bayramlaştı

  İZAYDAŞ yönetici ve çalışanları kurban bayramı tatili öncesinde geleneksel bayramlaşma töreninde bir araya geldi. ..Haberin Devamı
 • İZAYDAŞ, 500 bin ton endüstriyel atığı bertaraf etti

  İZAYDAŞ, 500 bin ton endüstriyel atığı bertaraf etti

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin atık yönetiminde sektör lideri olan kuruluşu İZAYDAŞ, kurulduğu günden bugüne 500 bin ton endüstriyel atığı bertaraf etti...Haberin Devamı
 • İZAYDAŞ, yılın ilk yarısını değerlendirdi

  İZAYDAŞ, yılın ilk yarısını değerlendirdi

  İZAYDAŞ, 2019 yılının ilk altı aylık performansını bütün yöneticileriyle birlikte değerlendirdi. ..Haberin Devamı
 • İZAYDAŞ Karabük Üniversitesi’ni ağırladı

  İZAYDAŞ Karabük Üniversitesi’ni ağırladı

  İZAYDAŞ, faaliyet alanlarını ve çalışma sistemini başta üniversiteli gençler olmak üzere toplumun her kesimi ile paylaşmaya devam ediyor. İZAYDAŞ bu kez Karabük Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü öğrencilerini ağırladı...Haberin Devamı
 • İZAYDAŞ’ta koku ile mücadele toplantısı

  İZAYDAŞ’ta koku ile mücadele toplantısı

  İZAYDAŞ, yaz aylarında yoğunlaşan koku ile mücadele kapsamında ilçe belediyeleri ile koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi. ..Haberin Devamı