İZAYDAŞTAN DEĞERLENDİRME TOPLANTISIİZAYDAŞ yönetimi 2009-2010 yılı çalışmalarının değerlendirildiği,  2011 yılı uygulamalarının paylaşıldığı gecede İZAYDAŞ ile çalışan 40 firmanın yöneticilerini Grand Yükseliş Hotelde düzenlediği  toplantı da bir araya getirdi.

2009-2010 yılında yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerin yapıldığı,  2011 yılı uygulamalarının paylaşıldığı toplantıya müşterilerimizin yoğun katılımı ile başladı. Ayrıca Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Sözen, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, Çevre ve Orman İl Müdürü Mustafa Yılmaz, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Necmi Kahraman, İştirakler Daire Başkanı Kemal Altunel, Başkan Danışmanı Nermin Tol, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av.Taha Erdinç Bülbül, Ergun Berdan ve Hikmet Karaaslan ile Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu katıldı. Geceyi sektörel ve yerel basınımızın temsilcileri yakından takip ettiler.

Sanayici ve Firmalara Özel İndirim
Genel Müdürümüz Muhammet Saraç açılış konuşmasının ardından bir değerlendirme sunumu yaparak; “2009 yılında gelen atık miktarı bir önceki yıla göre ciddi artış göstermiştir dedi. İZAYDAŞın kapasitesinin 2011 yılı içerisinde %50 artacağına dikkat çeken Saraç, 2011 yılında sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile bire bir görüşülerek firmaların verdiği atık miktarına göre özel fiyat uygulamaları yapılacaktır dedi.”

Konuklarımıza 2011 yılı projelerini de anlatan Genel Müdürümüz Muhammet Saraç ; “ İZAYDAŞ bünyesinde çöp sızıntı suyu tesisi kurulacağını belirterek, Biyogaz ve Entegre Enerji üretimi yapan bir tesisi de devreye alacaklarını söyledi.”

Körfeze giren gemilerden atık alınmasına ilişkin bilgiler veren Saraç ; “ Yakında bir atık alma gemisinin daha İZAYDAŞ bünyesinde hizmete gireceğini sözlerine ekledi.”

Değerlendirme toplantısının ardından akşam yemeğinde Protokol ve basın temsilcileri ile bir araya gelen konuklarımız samimi ve keyifli bir ortamda yöneticilerimiz ile sohbet etti.

Büyükşehir Başkan Vekilimiz İlyas Şeker yaptığı konuşmada; “Çevre konusunda İZAYDAŞın üzerine düşen görevi yaptığını belirtti. Ayrıca Şeker Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin sanayiciye her zaman destek olduğundan ve bundan sonrada gerekli çalışmaların yapılacağından bahsetti. Büyükşehir Belediyesinin çevre üzerine yaptığı yatırımlardan da bahseden Şeker, geçen yıl 1 milyon ağaç diktiklerini ve bu yılki hedeflerinin 1,5 milyon ağaç dikmek olacağını söyledi.

Yemek sonrasında misafirlerimize çam fidanı ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Misafirlerimiz İZAYDAŞın ev sahipliğinde düzenlenen organizasyondan dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek teşekkür ettiler.

Haber Resimleri                             Diğer Haberler

 • İZAYDAŞ, Karbon Zirvesinde iz bıraktı

  İZAYDAŞ, Karbon Zirvesinde iz bıraktı

  Türkiye’nin atık yönetimindeki lider kuruluşu İZAYDAŞ, VI. İstanbul Karbon Zirvesi’nde farklı sektörlerin lider firmaları ile bir araya geldi. Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle 6. İstanbul Karbon Zirvesi’nin bu yıl önemli başlıklarından biri karbon ticareti ve iklim finansmanı oldu...Haberin Devamı
 • İZAYDAŞ Akademi47. dönem mezunları KOÜ’den

  İZAYDAŞ Akademi47. dönem mezunları KOÜ’den

  Atık yönetimi ve çevre sektörüne adım atacak olan üniversitelilerle tecrübe ve birikimlerini paylaşan İZAYDAŞ, Akademi eğitimi programlarına devam ediyor. İZAYDAŞ Akademi 47. Döneminde Kocaeli Üniversitesi’nden Çevre Mühendisliği öğrencilerini ağırladı...Haberin Devamı
 • İZAYDAŞ, IFAT ve IREMCON’da boy gösterdi

  İZAYDAŞ, IFAT ve IREMCON’da boy gösterdi

  Atık yönetiminde Türkiye’nin lider kuruluşu İZAYDAŞ, Çevre Teknolojileri Fuarı IFAT Eurasia 2019’da yerli ve yabancı binlerce ziyaretçiyi ağırladı, İREMCON Konferansı ve panel oturumlarında sektörün geleceğine ışık tuttu...Haberin Devamı
 • DENİZ UÇAĞI İLE TÜM MARMARA KONTROL ALTINDA

  DENİZ UÇAĞI İLE TÜM MARMARA KONTROL ALTINDA

  İZAYDAŞ’ın denetleme filosuna kattığı yeni deniz uçağı, bir yılda 162 saatlik uçuş ile sadece İzmit Körfezi değil Marmara Denizi, içme suyu havzaları ve olası orman yangınlarını denetledi...Haberin Devamı
 • İzmit Körfezi’nden bir yılda 400 ton çöp toplandı

  İzmit Körfezi’nden bir yılda 400 ton çöp toplandı

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZAYDAŞ, İzmit Körfezi’nde gemi atıkları alımı faaliyetlerini yürütürken körfezin korunması ve temizliği için filosuna kattığı dört adet deniz yüzeyi temizleme tekneleri ile son bir yılda 400 ton çöp topladı. ..Haberin Devamı