İZAYDAŞ ile GTÜ işbirliği yapacakTürkiye’nin atık yönetiminde lider kuruluşu İZAYDAŞ, Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün ve beraberindeki akademisyen heyeti ağırladı. Genel Müdür Muhammet Saraç’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programda, GTÜ ile İZAYDAŞ’ın önümüzdeki süreçte daha sıkı işbirliği içinde olması için çalışmalara başlanması konusu öne çıktı.

GTÜ AKADEMİSYENLERİ İLE BİRLİKTE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZAYDAŞ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanarak devlet tarafından öncelikli desteklenen 10 üniversite arasında yer alan ülkemizin en iyi üniversitelerinden biri olan Gebze Teknik Üniversitesi’ni ağırladı. Proje bazlı teknik görüşmelerin ağırlık kazandığı ziyaret programına, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, GTÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Abdurrahman Akyol, GTÜ Kimya Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ayşe Gül Gürek, GTÜ Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Keskinler, GTÜ Çevre Mühendisliği Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Serdar Kara, Doç. Dr. Cevat Yaman ve Yrd. Doç. Dr. Orhan Sevimoğlu katılırken, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, Genel Müdür Yardımcıları İsmail Uludağ ve Bayram Karakuş, Yakma Tesisi Müdürü Şahan Dede, Teknik Hizmetler Müdürü Salih Deveci ile Düzenli Depolama Alanları Müdürü Mahmut Kıldize ev sahipliği yaptı.

TEKNOLOJİK ÇÖZÜMLER

Genel Müdürlük toplantı salonunda İZAYDAŞ’ın faaliyetlerinin anlatıldığı tanıtım filminin izlenmesi ile başlayan programda, Gebze Teknik Üniversitesi ve İZAYDAŞ’ın sıkı bir işbirliği içerisinde olma noktasında adımlar atıldı. Ortak projeler ışığında yürütülecek çalışmalarda Gebze Teknik Üniversitesi’nin teknolojik çözümler sunmaya hazır olduğunu bildirmesi ziyaretin en önemli detayı oldu.

ORTAK PROJELERE YEŞİL IŞIK

GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, İZAYDAŞ’ın faaliyetlerini yakından tanıdıklarını belirterek bundan sonraki süreçte gerçekleştirilecek projelerde, Gebze Teknik Üniversitesi’nin paydaş olarak yer alması için hazır olduklarını kaydetti. Prof. Dr. Görgün “Üniversitemiz artık ülkemizin en önemli 10 üniversitesinden biri olma konumuna gelmiştir. Yüzlerce projenin başarıyla yürütüldüğü çalışmalara imza atıyoruz. İZAYDAŞ gibi alanında büyük mesafe kat etmiş ülkemizin önemli bir tesisi ile ortak projelere katkı sağlamaktan memnuniyet duyarız” diye konuştu.

DAHA SIKI İŞBİRLİĞİ

Genel Müdür Muhammet Saraç ise “Rektörümüz ve değerli hocalarımızı tesisimizde ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Geleceğe yönelik yeni projelerimizde Gebze Teknik Üniversitemiz ile birlikte çalışmak bizlere gurur verir. Bundan sonraki süreçte üniversitemizle daha sıkı bir işbirliği içerisinde olacağız” diye konuştu. Günün anısına karşılıklı hediye takdimi gerçekleştirilirken Prof. Dr. Rektör Görgün ve beraberindeki heyet için düzenlenen teknik gezi ile İZAYDAŞ’ın çalışma sistemi hakkında detaylı bilgi verildi.

24.11.2017


Haber Resimleri                 Diğer Haberler

 • İSU HEYETİ İZAYDAŞ´I GEZDİ

  İSU HEYETİ İZAYDAŞ´I GEZDİ

  İSU yetkilileri, İZAYDAŞ´ın yeni yatırımlarından çöp sızıntı suyu arıtma tesisini inceledi. ..Haberin Devamı
 • MİLLETVEKİLİ ŞEKER: İZAYDAŞ´IN ENERJİSİ GURUR VERİYOR

  MİLLETVEKİLİ ŞEKER: İZAYDAŞ´IN ENERJİSİ GURUR VERİYOR

  Milletvekili İlyas Şeker, İZAYDAŞ'ta incelemelerde bulundu. Şeker, "Fabrikanın kapasitesinin artırılması ve elektrik enerjisi üretilmesi konusunda başarılı hizmetlerinden dolayı İZAYDAŞ yönetimini tebrik ediyorum." dedi...Haberin Devamı
 • Öğrencilerden Saraç´a soru yağmuru

  Öğrencilerden Saraç´a soru yağmuru

  Kariyer paylaşımı programında, üniversiteli öğrencilerle tecrübelerini paylaşan İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç ilgi ile karşılandı...Haberin Devamı
 • İZAYDAŞ´IN TECRÜBESİ AFGANİSTAN´A ÖRNEK OLACAK

  İZAYDAŞ´IN TECRÜBESİ AFGANİSTAN´A ÖRNEK OLACAK

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) işbirliği ile eğitim için ilimize gelen Kabil 16. Bölge Belediye Başkanı GulamSahkhi ve beraberindeki 17 kişilik Afgan heyet, sürdürülebilir atık yönetimi konusunda İZAYDAŞ´ta bilgi aldı...Haberin Devamı
 • VALİ YARDIMCISI SARI´DAN İZAYDAŞ´A ZİYARET

  VALİ YARDIMCISI SARI´DAN İZAYDAŞ´A ZİYARET

  Sapanca Kaymakamlığından Kocaeli Vali Yardımcılığı görevine atanan Osman Sarı İZAYDAŞ´ı ziyaret etti. ..Haberin Devamı